Smartfony i wujkowie lustrzankami to temat, który dotyka każdego z nas.

Podcast Niezłe Aparaty na iTunes

Fotografowie próbowali już różnych metod by przekonać gości weselnych by ci skupili się raczej na przeżywaniu dziejących się momentów miast fotografować wszystko przy użyciu tabletów i smartfonów. Szerokim echem obił się jeden z apelów jednego z fotografów ślubnych: fotoblogia.pl/7912,otwarty-list-…ujacych-telefonami

Niezłe Aparaty postanowiły pokłócić się na ten temat na fonii. Ha! No widzicie, nie jest tak, że zgadzamy się ze sobą na każdy temat. Dlatego zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tego krótkiego odcinka naszego podcastu.

Kolejny odcinek Niezłych Aparatów już wkrótce. Przypominam, że jeśli macie specjalne życzenia dotyczące tematów, które powinny pojawić się w audycji, lub chcielibyście zaproponować fotografa, który powinien Waszym zdaniem wystąpić w jednym z odcinków Niezłych Aparatów to piszcie. Znajdziecie mnie na Instagramie lub na FB.

Instagram: www.instagram.com/jaceksiwko/
FB:www.facebook.com/jaceksiwko/

Archiwum podcastów: niezleaparaty.pl/podcast/
Grupa FB słuchaczy podcastu:
www.facebook.com/groups/1633800780248095/

Dziękuję za uwagę. Jacek Siwko

PS. Masz ochotę na więcej informacji o fotografii ślubnej i pracy jako fotograf? Zapisz się na darmowy newsletter dla fotografów Fleszem po oczach: www.jaceksiwko.com/newsletter/

Leave A

Comment

19 stycznia 2017
czekałam na to! :)
  19 stycznia 2017
  nie sądziłem, że ktoś teraz będzie online :)
  19 stycznia 2017
  Kasia Jacek Siwko powoli konczę obróbkę :) super mi umilicie czas, tym bardziej ze temat mocno na czasie , miałam na ostatnio obrabianym weselu sporo wujków /cioć fotografów :)
  19 stycznia 2017
  widac tam w tle babcie z telefonem zaslaniającą mi parę młodą, obeszłam to jak widać fotografując telefon cioci ;p :)
  19 stycznia 2017
  Katarzyna Rolak lokawanie produktu :) babcie z telefonem są absolutnie lepsze niż wujkowie, mniej zasłaniają
19 stycznia 2017
dobry tajming :)
  19 stycznia 2017
  dzięki, grupowicze słuchają pierwsi :)
19 stycznia 2017
:)
  19 stycznia 2017

  19 stycznia 2017
  Fajnie Was się słucha! ;)
  19 stycznia 2017
  Rafał Bojar dzięki, a gdzie Ty teraz jesteś podróżniku? :)
  19 stycznia 2017
  Kasia Jacek Siwko jeszcze w domu przez 2 tygodnie, to jakiś cud. :) Za dwa tygodnie wracam na Azory - moje miejsce na ziemi. <3
  19 stycznia 2017
  Rafał kwiaty w Twoim mieszkaniu na pewno są zachwycone, 2 tygodnie regularnego podlewania, szok :)
19 stycznia 2017
ooooo <3 do nocnego obrabiania zdjęć jak znalazł!
  19 stycznia 2017
  Justyna nocne obrabianie cechuje się wyższą kontrastowością :)
  19 stycznia 2017
  tak troszeczkę :P ale ja lubie nocne posiedzenia, nikt mi głowy nie zawraca ;)
  19 stycznia 2017
  Justyna Matczak Kubasiewicz oprócz Niezłych Apatarów heh
  19 stycznia 2017
  Wy zawsze możecie :D
  19 stycznia 2017
  Justyna Matczak Kubasiewicz dzięki, postaramy się zawracać głowę tylko w czwartki
  19 stycznia 2017

19 stycznia 2017
yay! kolejna nocka uratowana! :D
  19 stycznia 2017
  Natalia Kalina zaczynam się o Ciebie martwić :)
  19 stycznia 2017
  To z lenistwa :D Caly dzien robilam wszystko zeby nie siadac do kompa - sprzatanie, przemeblowanie salonu, silka... :D
  19 stycznia 2017
  Natalia mam to samo :D
  19 stycznia 2017

19 stycznia 2017
Ja ostatnio staram sie olewac wujkow z szacunku dla wlasnego zdrowia psychicznego ;) Z premedytacja robie im zdjecia, w koncu sa czescia dnia (przynajmniej tak wlasnie siebie przekonuje). Obecnie jedynie kamerzysci-wujki sa w stanie wyprowadzic mnie z rownowagi ;)
  19 stycznia 2017
  Czyli witam w klubie, ja też staram się ich teraz łapać na zdjęciach w różnych dziwnych pozach z tymi ich kamerkami / j.
19 stycznia 2017
Moje zdanie jest w sumie podzielone. Jeżeli chodzi o część kościelną w pełni zgadzam się z Kasią. Nawet w swojej rodzinie trafiłam na taki sztandarowy przykład 'ciotki z aparatem' i sama będąc gościem dostałam prawie szału, widząc jak wyskakuje z ławki ze swoim iPadem. Na samej zabawie weselnej tego nie zauważam, nawet wplatam często kadry ze smartfonem w relację, ale w kościele jest to dla mnie niedopuszczalne ;) także 50/50 unplugged weddings jak dla mnie idealnie ;)
  19 stycznia 2017
  Aleksandra Siwierska hehe, dyplomatyczna wypowiedź :) wilk syty i owca cała jak to mówi przysłowie / j.
  19 stycznia 2017
  Ja poza kościołem i pierwszym tańcem to nawet telefony lubie, byle by omineli te czesci ;)
  19 stycznia 2017
  Kaja Balejko u Was nie pamiętam żeby ktoś mocno jakoś focił z telefonem /j.
  19 stycznia 2017
  Kasia Jacek Siwko U nas na calej imprezie ogolnie nikt nie focil, ale "kamerun" z kamera sie znalazl ;( plus podczas przysiegi 1 "photographer" ;(
  26 lutego 2017
  Kaja Balejko kameruna nie kojarzę, ale na imprezie to już goście mieli okazję żeby robić zdjęcia bo był fajny teren do okoła :)
  27 lutego 2017
  Na imprezie to wg mnie niech robią,byle nie na ślubie... irytujące z 2stron-i fotografa i panny młodej
19 stycznia 2017
No wreszcie! Ten czas do czwartku strasznie się ciągnął ;)
  19 stycznia 2017
  "czwartek, tygodnia koniec i początek" .... jak śpiewał poeta :) /j.
19 stycznia 2017
O będzie nieźle czuje
  19 stycznia 2017
  :D
19 stycznia 2017
Super Was się słucha <3 Częściej proszę o takie Wasze spotkanka :) co do wujków, ja jakoś ostatnio podchodzę do tego ze smiechem, aczkolwiek jeśli wujek przez całą ceremonią stoi przy ołtarzu i jeszcze biega na około pary, albo stoi zawsze mi w kadrze to jest to denerwujące :)
  19 stycznia 2017
  Maria De ja praktykuję taki tekst to wujków: "panie, musi pan zejść z ołtarza, bo tak kazała para młoda" słowa o parze młodej akcentuję głośno i wyraźnie mimo, że mówię mu to wszystko szeptem. Najczęściej się słuchają, ale po kilku minutach wujek wraca i znowu mu to samo mówię. Po takim drugim upomnieniu albo się słucha albo zostajemy wrogami "na całe życie / wesele" / j.
  19 stycznia 2017
  hmm to muszę poćwiczyć, choć mam nadzieję, że nie będzie mi to już dane:) no na dwoch weselach miałam dwóch nadgorliwych wujków, stali albo jak słupy albo mocno przeszkadzali :) hihi no ale cóż bywa:)
19 stycznia 2017
zostawiam Was na jutrzejszy lot powrotny :D
  19 stycznia 2017
  to chyba lecisz czymś takim https://pl.wikipedia.org/wiki/X-43 bo podcast jest dosyć krótki :)
  19 stycznia 2017
  bede sluchal w petli :)
  19 stycznia 2017
  Piotr Czechowski sprawdzę potem w statystykach czy mnie nie nabierasz :) pamiętaj Wielki Brat patrzy
  19 stycznia 2017
  a offline tez zlicza?
  19 stycznia 2017
  Aż tak głęboko nie patrzyłem, ale raczej nie. To jako jedno pobranie. Z tego co pamietam najwiecej razy jedna osoba słuchała: 7 razy jeden podcast. 😍🙀
  19 stycznia 2017
  moze ktos robil notatki :)
  19 stycznia 2017
  Kasia Jacek Siwko to chyba bylam ja :D
19 stycznia 2017
Ze śniadaniem w łóżku zaczynam słuchać <3 piękny poranek z Wami :) stęskniłam się już :*
  19 stycznia 2017
  Kamila Piech ale masz dobrze :) w takim razie smacznego poranka / j.
  19 stycznia 2017
  Uwielbiam Was za to, że macie różne zdanie <3 Jest o czym dyskutować w domu :) Ja jestem 50 na 50 za unplugged weddings ale i za tym, żeby sobie goście też robili zdjęcia, ale pod warunkiem, że robią to z głową, ze świadomością, z wyczuciem smaku i estetyki (jedno, dwa zdjęcia i telefon do kieszeni, a nie latanie dookoła z telefonem przed twarzą, dookoła ołtarza, nawet dobrze w ten telefon nie patrząc...). Idea Unplugged weddings zaczyna się od nas, to my przekazujemy tą świadomość naszym klientom, a oni dalej przekazują piłeczkę swoim gościom. Może nie zobaczymy ogromnych efektów od razu, ale będą się pojawiać na pewno. I myślę, że jeśli jesteśmy zwolennikami UW to musimy tą świadomość zwiększać, poprzez rozmowę, poprzez przykłady (że można dać informację w zaproszeniach, że można postawić ciekawą tabliczkę na ślubie czy weselu, że można poprosić księdza o takie info przez mikrofon tuż przed mszą, że można wymyślić im nawet zabawę z tym związaną). Bo jeśli nie będzie tego tematu, to kwestia telefonów, tabletów, aparatów zawsze będzie nas męczyć. Ale z drugiej strony, rozumiem tych gości. Ja sama fotografuję dużo, często telefonem, wydarzenia z mojego życia i życia bliskich i łapię wszystko jakby się miał świat skończyć za kilka sekund. Owszem umiem też odłożyć telefon i zapomnieć o nim i cieszyć się chwilą, widokiem, bez ekraniku przed oczami. Może to jest potrzeba posiadania wszelkich wspomnieć, na późniejsze lata, dla wspomnień, dla moich dzieci i wnuków, żeby móc te wszystkie historie opowiadać. Może jest to też strach przed przemijającym życiem i próba jego zatrzymania w tych mini kadrach. Jest zapewne wiele powodów. Pozwalam na to ludziom, kiedy jestem na ślubie. Wiadomo, w sytuacjach ekstremalnych interweniuje, ale też bez przesady, nie wczuwam się. Jeśli moje "groźby" nie skutkują, włączam w to świadków, oni będą bardziej wpływowi, bo są z rodziny. Zawsze da się znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji. Jak nie z prawej, to z lewej stanę. To my jesteśmy profesjonalistami, żeby sobie radzić w każdej sytuacji. A jak tylko są takie chwile gości z telefonami, łapię te momenty, przedstawiam je w sposób śmieszny, badź ciekawy, to też jest przecież wspomnienie ze ślubu, a młodych może rozbawi za 20 lat :) A ja mam wtedy wyzwanie, którego się podejmuję i kombinuję :) Wszystko zawsze i tak wraca do naszego punktu widzenia i czucia <3 Ja sobie i wszystkim życzę zawsze dużego dystansu to swojej pracy :) To najlepsze lekarstwo na wszystko :)
19 stycznia 2017
Powiedziałeś "nie wiem czy takie coś sprawdzi się czy w ogóle się sprawdza w POLSKICH realiach" (odnośnie "unplugged weddings"). Ja jednak byłem na ślubach gdzie ewidentnie to goście z zagranicy dominowali w "obsłudze medialnej" swoimi smartfonami. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to bardziej goście z zachodu nie ogarniają pojęcia unplugged.
  19 stycznia 2017
  Jerzy Ledziński fakt, tak powiedziałem, ale bardziej chodziło mi o modę na takie wesela, niż sam fakt, że u nas wujki szaleja, bo masz rację, że "wujkowość aparatowa" nie ma przynależności narodowej, to bardziej stan ducha. / j. :)
  19 stycznia 2017
  Jurek wiesz co w sumie coś w tym jest. Jak włosi przyjechali na polskie wesele to mimo że pobożni to każdy sobie walnął selfie w kościele oprócz zdjęć pary
19 stycznia 2017
Jak Szymon z LMFoto mi robił ślub to z tego co pamiętam nikt nie nagrywał ani nie robił zdjęć dopiero chyba na pierwszym tańcu i dali rade bez telefonów :D
  19 stycznia 2017
  Łukasz Popielarz bo stacjonarnych nie nosi się na wesela. A tak poważnie to szacunek dla Twoich gości 👏
19 stycznia 2017
Wczoraj słuchałam Was przez całą podróż do Wawy. To chyba moja najmilsza jazda pociągiem dzisiaj wracam...siadam odpalam fb i taka niespodzianka
  19 stycznia 2017
  Monika Kegel musimy w takim razie pogadać z prezesem PKP żeby podcast puszczali z głośników w pociągach 😊 dziękuję za te miłe słowa!!! /j.
19 stycznia 2017
dobra robota :) mi już w zasadzie fotografowanie przez innych przestało przeszkadzać, to element reportażu. Wujków fotografów na sesję nie zapraszam ;)
19 stycznia 2017
Ooo do kawki w sam raz!
19 stycznia 2017
Chętnie posłucham o fotograficznym, rodzinnym życiu od kuchni...Tematy profesjonalne są super interesujące, ale to jak mądrze łączyć pracę fotografa i rodzinę, dzieci, obowiązki, w obu tych dziedzinach chcąc być ambitnym, byłoby bardzo cenne. Może kiedyś też wywiad z Anitą Suchocką?
  19 stycznia 2017
  ja też nie ogarniam sprawy dziecka i bycia głównym foto ;(.
19 stycznia 2017
Kasia miło było w końcu cie usłyszeć :-* Bo spotkać cie cieżko ;)
19 stycznia 2017
Unplugged weddings chyba się u nas nie przyjmą ;) Może po wymianie pokoleń, bo starsze pokolenia nie wytrzymają ;) A hashtagowe wesele też może fajnie wyjść - zwłaszcza, jeśli dodatkowo jest zaaranżowane miejsce do selfie w lustrze - byłam na takim, też mam selfie ;) Ale byłam też na ślubie, gdzie w trakcie przysięgi do prezbiterium wbiło się chyba z 10 osób z aparatami. Myślałam, że ksiądz dostanie białej gorączki, ale nie skomentował w żaden sposób.
19 stycznia 2017
Trudny temat. Rzecz nieunikniona, trochę irytująca, ale niewiele można poradzić. Swoje trzeba się nagimnastykować, by chociaż całego kadru nikt nagle nie przysłonił. A temat tabletu, to w ogóle masakra... Jakiś czas temu za każdym razem, gdy wychodził gość-tablet, to DJ w przezabawny sposób go komentował (gość-tablet był młody-pewnie dopiero do ćwierćwiecza dociągał) Niestety nic a nic do niego nie docierało, po prostu musiałem mocno na niego uważać, bo oczywiście brał przykład ze mnie i ustawiał się obok, by mieć "podobne" kadry :) P.S. Witam Grupę :)
19 stycznia 2017
Kasia miała rację! Mieliśmy! Ale co z tego jak wujkowie i tak szaleli.. ;). Chyba jedyną opcją jest zebranie telefonów i aparatów ale to z kolei trochę niekulturalne.. https://www.facebook.com/bajkowe.sluby/photos/a.570835779684213.1073741883.127050657396063/570835869684204/?type=3&theater
  19 stycznia 2017
  będę miała taki znak na swoim ślubie + będę prosiła gości o oddanie telefonów, nie moja wina, że to mało kulturalne - ja nie chcę być w dniu ślubu na fejsie szybciej, niż zrobi to mój fotograf czy ja sama i chciałabym by goście to uszanowali, kombinuję jeszcze jak to ładnie napisać w zaproszeniu :)
  19 stycznia 2017
  Katarzyna Pyrchała My na swoim ślubie postawiliśmy tabliczkę przed wejściem do Kościoła "Cieszymy się, że tu jesteś. Zajmij wygodne miejsce i przeżywaj tą chwilę razem z nami.Jeśli chcesz robić zdjęcia, zaczekaj do przyjęcia". Nikt nie wyciągnął telefonu ani aparatu :)
  19 stycznia 2017
  Olga Malarz fajne :) ja się boję, że nie zwrócą na to uwagi, bo będziemy mieć ślub w plenerze, więc nie będzie jednego "wejścia" :)
  19 stycznia 2017
  Tu też był plener, poza tym rok 2014, wiec myślę, że samo to, że są w plenerze sprawiło, że tak się ekscytowali, że nie widzieli znaku :D
  19 stycznia 2017
  Olga Malarz super pomysł ;)
  19 stycznia 2017
  Katarzyna Pyrchała chcesz być bridezillą zabierając telefony? :) OMG!
19 stycznia 2017
ja mam swój tekst "tylko bez lampy proszę" działa w 99% przypadków :) ludzie nie wiedzą jak ją wyłączyć więc rezygnują totalnie
  19 stycznia 2017
  dobre :)
19 stycznia 2017
Gdzieś wyczytałem, że jeśli "wujkowie" są naprawdę irytujący, to postawić lampę z fotocelą :D Wszystkie foty prześwietlone.. mało tego... ludzie nie mają pojęcia, gdzie tkwi problem :P Po kilku siarczystych słowach przy grzebaniu w ustawieniach aparatu rezygnują :)
  19 stycznia 2017
  Krzysztof Neryng Jr genialny pomysł z tą lampą. Co prawda trochę chamski, ale wiadomo: wojna więc trzeba iść na ostro :)
19 stycznia 2017
Super te Wasze podcasty! Jedna prośba, żeby było głośniej następnym razem :-) Łatwiej przyciszyć, a jak się skala w górę kończy to klops :-)
  19 stycznia 2017
  Marcin Wadas sorry, tym razem był nagrywany na laptopie i coś tam się pokiełbasiło :) Będzie głośniej.
21 stycznia 2017
Ciekawy wpis Kuby odnośnie tego o czym tu pisaliśmy ( nie śluby ale faza na smartfony )https://www.facebook.com/sila.obrazu/photos/a.123421781014098.14168.117060251650251/1285535784802686/?type=3
27 lutego 2017
Robie repo wiec duzo chodze i jako czesty drugi foto staje po prostu przed wujkami, ciotkami w waznym momencie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.