Odkąd wybuchła nam bomba z napisem podcast, Niezłe Aparaty w swojej części warsztatowej poczuły potrzebę spotkania się z fotografami ślubnymi twarzą w twarz, Stąd pomysł by ruszyć z kursem fotograficznym po Polsce. Zresztą to chyba już wiecie bo zdjęcia z kilku poprzednich edycji warsztatów zdążyły się już zadomowić na blogu (Poznań, Warszawa, Katowice). Tym razem chciałem podzielić się z wami zbiorem fotografii, które opowiadają o edycji Niezłych w Toruniu.

torun zdjecie kamienic

Powyżej: widok z toruńskiej (Niezłej) pracowni. Dzień od początku zapowiadał się fascynująco. Zresztą, śmiejemy się z Kasią, że odkąd mieszkamy na Mazurach to każdy wyjazd do miasta jest dla nas niesamowitym wydarzeniem. Tym bardziej jednak wtedy, gdy możemy opowiedzieć o naszej pracy grupie fotografów. A tak właśnie miało być tego dnia.

torun zdjecie z warsztatow fotograficznych

Nie myślcie sobie jednak, że jest to dla nas błahostka. Przynajmniej dla mnie nie jest. Za każdym razem mam rano lekki stres, ale to dosyć pozytywne uczucie. Motywujące, by wykrzesać z siebie znacznie więcej energii niż kiedy “patrzy” na mnie tylko kamerka internetowa. 🙂 Zresztą myślimy o tym by stworzyć wreszcie wersję online warsztatów dla fotografów ślubnych, ale jednak nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, które tak bardzo lubimy.

fotografowie warsztaty fotografii torun

Od czasu tej edycji sporo pozmieniało się w marce Niezłych Aparatów. Pojawiło się wreszcie logo i cała ta identyfikacja wizualna – branding (strasznie modny termin – mam wrażenie), ale jakoś czasem szkoda tego legendarnego (Niezłego) miśka z aparatem.

warsztaty fotograficzne notes zdjecie

Ten gruby przy komputerze to ja.

jacek siwko warsztaty fotografii

Mamy z Kasią sporo szczęścia do pań fotograf. Pewnie jest to tylko potwierdzenie reguły. Otóż ze dwa lata temu sformułowałem w naszym domowo-pracowniczym think–tanku taką oto teorię: płeć piękna zdobywa szturmem branżę fotografii ślubnej. Koniec teorii.

Widzę to zresztą nie tylko po tym ile pań bierze udział w warsztatach, ale po tym jak rozbłyskują w Internecie nowe (fotograficzne) talenty. Zdecydowana przewaga kobiet. A może w fotografii zawsze tak było?

warsztaty fotografii slubnej zdjecie warsztaty fotograficzne torun zdjecie torba fotograficzna manfrotto zdjecie

Nati i Alexa znacie pewnie z mojego bloga, w Toruniu byli z nami w podwójnej roli, ponieważ poza braniem udziału w warsztatach zostali naszymi modelami.

warsztaty fotografii sesja zdjecie fotografowie na warsztatach zdjecie

To zdjęcie jest moim ulubionym z całego dnia. Nie dość, że uwielbiam moją żonę w jej czerwonej czapce to jeszcze chyba udało mi się uchwycić charakter tej wszędobylskiej, małej istoty. 🙂 Kasia to taka Mała Mi, wszędzie się wciśnie z tym swoim aparatem, he he.

warsztaty fotografii siwko zdjecie niezle aparaty sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii jaceksiwko sesja na warsztatach zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii warsztaty fotografii torun zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii fotografowie na warsztatach niezle aparaty sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii warsztaty fotograficzne torun sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii

Podział aparatów na Nikony i Canony jak zwykle taki sam, ale tym razem pojawiła się też Leica q. Od zeszłego roku, również używam tego aparatu. Głównie do zdjęć moich dzieciaków (ultra szybki AF) i zdjęć podczas reportaży ślubnych. Może kiedyś coś więcej napiszę o nim na blogu bo to jest najfajniejszy kompakt na jakim miałem okazję pracować.

szkola fotografii leica q zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii kurs fotografii slubnej torun zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii

Pozowanie par na sesjach, uważam za najtrudniejszą sprawę ze wszystkich. Już znaczniej łatwiej sprawić, żeby na zdjęciach ożyły emocje . By pojawił się śmiech, a nawet i łzy… u fotografowanych, nie u fotografa.

kurs fotografii slubnej zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii szkola fotografii niezle aparaty sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii kurs fotografii slubnej zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii warsztaty fotograficzne torun zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja fotograficzna zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii szkolenia fotograficzne zdjecie

Podobno fotografowanie pod kątem 30 stopni względem chodnika wpływa na kreatywność.

kurs fotografii zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii szkola fotografii niezle aparaty siwko kurs fotografii zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii kurs fotografii slubnej zdjecie sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii warsztaty fotograficzne zdjecie torun sesja zdjeciowa na warsztatach fotografii jacek siwko warsztaty fotografii zdjecie warsztaty fotograficzne torun zdjeciezdjecie schodow w kamienicy torun

Wiem wiem, strasznie mało zdjęć, ale w takich okolicznościach skupiam się z reguły na czymś innym także wybaczcie. W 2018 zaplanowaliśmy tylko jedną (wiosenną) edycję warsztatów, wszystko z powodu naszych rodzinnych obowiązków. Niezłe Aparaty (warsztaty) wrócą około jesieni, ale już w całkiem nowej odsłonie. Póki co nie mogę zdradzić w jakiej dokładnie, na pewno dowiecie się słuchając podcastu lub oglądając Fleszem po oczach na YouTube, który mam nadzieję przerodzi się kiedyś w prawdziwą akademię fotografii…

Leave A

Comment

9 maja 2018
bardzo fajny klimat warsztatów!
Odpowiedz