Przedsprzedaż (Jak fotografować pary na sesji)

(0 Opinii)
490.00zł

Kurs online: Jak fotografować pary na sesji ślubnej i narzeczeńskiej?

Skąd biorą się emocje na zdjęciach? Czy można w łatwy sposób wywoływać śmiech lub wzruszenie fotografując parę na sesji ślubnej lub narzeczeńskiej?

Powtarzalne rezultaty zdjęciowe

Na początku nic nie przychodziło nam łatwo. Każda sesja była wielką niewiadomą. Bądźmy szczerzy: są różni ludzie i różnie reagują na obecność fotografa. Dawaliśmy z siebie maksimum – angażując sporą porcję energii, a efekty nie zawsze były takie jak oczekiwaliśmy.

Wracaliśmy z sesji wypompowani fizycznie, ale co gorsze: mentalnie. Powtarzaliśmy sobie te same wnioski: “następnym razem musimy trochę bardziej rozruszać parę…”

W pewnym momencie nie dało się już bardziej i potrzebna była zmiana taktyki. Odkryliśmy, że najłatwiej wywoływać emocje przez oddanie inicjatywy naszym parom. Nie w kwestii pozowania. W sferze rozmów, gier lub zabaw – nazwij to jak chcesz.

Chodzi o zestaw narzędzi, którymi dysponuje fotograf podczas spotkania z parą na sesji.

Wcale nie trzeba udawać wesołka, rzucać kawałami z rękawa czy “wygłupiać się” z aparatem w ręce by para młoda, zaręczeni lub małżeństwo zamawiające u ciebie sesję rocznicową śmiało się na zdjęciach. Okazuje się, że ludzie tego nie potrzebują ponieważ każdy lubi śmiać się ze swoich własnych rzeczy.

Pary mają własne doświadczenia, przeżycia czy wspomnienia wywołujące śmiech. Wystarczy pomóc im do nich dotrzeć. Efekty za każdym razem są podobne a fotograf oszczędza masę energii.

Z budowaniem wzruszenia jest podobnie. Sesja z parą (obojętnie od okoliczności) to świetna okazja by modele mogli zastanowić się nad tym “dlaczego właściwie są razem”.

To “zastanawianie się” ma swój początek na etapie ankiety, którą wysyłasz im przed sesją. Para czuje już, że nie będzie to zwykła sesja. To będzie coś znacznie lepszego.

W kursie zobaczysz jak wyglada nasza ankieta, o co pytamy nasze pary. A po co nam ta wiedza? By lepiej poznać naszych modeli. Nie można zrobić emocjonalnych zdjęć kompletnie anonimowym ludziom, o których nic nie wiemy, ale przede wszystkim będą to zajęcia praktyczne bo zobaczysz jak nasze techniki wpływają na prawdziwą parę i jej emocje.

W związkach są różne etapy. Jest zakochanie, które określamy potocznie jako “motyle w brzuchu”. Kłótnie czy nieporozumienia a może problemy “dnia codziennego” sprawiają, że “motyle” schodzą na dalszy plan. Już same pytania z ankiety są jak budzik dla “motyli”. Potem podczas sesji sprawa jest już bardzo prosta.

W kursie wideo zobaczysz nasze ulubione “gry słowne”, które odciągają uwagę par od fotografa. Pozwalają im skupić się wyłącznie na sobie (i na “motylach”).

Najlepsze jest to, że wcale nie musisz być przebojowym fotografem. Wbrew pozorom ten styl pracy z parą świetnie sprawdza się także u osób cichych lub zwyczajnie nieśmiałych. Fotograf pełni rolę inicjatora rozmowy, ale tak naprawdę resztą zajmują się twoi modele. Dzięki czemu masz możliwość fotografowania z każdej możliwej perspektywy bez obaw, że zakochani się “nudzą” czy czują się nieswojo.

Przedsprzedaż kursu

Premierę kursu z parą planujemy w sklepie Niezłych Aparatów na końcówkę czerwca, ale już dziś możesz zarezerwować swój dostęp do materiału wideo. Dzięki temu zapoznasz się z nim jako jedna z pierwszych osób.

Nie chcemy wprowadzać żadnej presji, ale ten kurs odmieni twoje życie. Praca z parą nie musi być stresująca dla fotografa. Wręcz przeciwnie musi być czystą przyjemnością. Ten kurs pokaże ci dokładnie jak to osiągnąć.

Najważniejsza sprawa

Poza tym pamiętaj o jednej bardzo istotnej rzeczy: fotograf może pozytywnie wpłynąć na swoje pary. Może dać im możliwość powrotu do ich najszczęśliwszych momentów. Sprawić, że dany związek wejdzie na właściwe tory. To spora odpowiedzialność, ale z drugiej strony nie warto marnować okazji ponieważ pary oczarowane tym sposobem pracy będą z pewnością polecać innym parom spotkanie właśnie z tobą.

Informacje o kursie

  • Wykłady 0
  • Quizy 0
  • Studenci 22
  • Możliwość oceny Tak
  • Premiera kursu pod koniec czerwca 2019 0

    Brak pozycji w tej sekcji

Opinie

Średnia ocena

0
0 ocen

Szczegółowa ocena

5Ocena
0%
4Ocena
0%
3Ocena
0%
2Ocena
0%
1Ocena
0%
Hej to my. Kasia i Jacek Siwko. Jesteśmy fotografami, Niezłymi Aparatami i rodzicami super trójki – chociaż pewnie powinniśmy zaczynać od tej ostatniej informacji. Fotografowanie ślubów ułatwia nam prowadzenie życia o jakim zawsze marzyliśmy. Łączymy to co nas pasjonuje z pracą zawodową. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię do realizowania własnych marzeń dzięki pracy fotografa ślubnego.
490.00zł

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}