fbpx

Firma fotograficzna bez ZUS (Zestaw)

(1 Opinia)
189 zł

Webinar + Poradnik “Firma fotograficzna bez ZUS”.

Więc stałe opłaty takie jak ZUS skutecznie stopują rozwój Twojej firmy? Zastanawiasz się czy da się coś z tym problemem zrobić? Okazuje się, że tak. Wystarczy wejść na wyższy poziom organizacyjny. Prowadzę swoją firmę w ten sposób już od kilku lat i dzięki temu mogę rozwijać się biznesowo szybciej niż inni fotografowie.

Poradnik:  Firma fotograficzna bez ZUS jest przeznaczony dla fotografów oraz osób, które prowadzą działalność, której jednym z elementów jest fotografia. Format PDF (35 stron).

Webinar: Rozwinięcie poradnika o firmie fotograficznej bez ZUS. Odpowiadam w nim na pytania pierwszych czytelników poradnika. Jest to uzupełnienie treści zawartych w PDF. 

Czy da się prowadzić firmę fotograficzną (lub taką, w której fotografia jest tylko jedną z kilku składowych) i nie płacić składki na ZUS? Zachowując jednocześnie możliwość ubezpieczenia zdrowotnego? 

Oczywiście.

Firma fotograficzna bez ZUS

Przy okazji zaznaczę, że tytuł Firma fotograficzna bez ZUS nie oznacza, że ten poradnik jest tylko dla fotografów.

Możesz prowadzić firmę wolną od ZUS jeśli jesteś filmowcem lub łączysz fotografię (ślubną, rodzinną, lifestylową, produktową, fotografujesz krajobrazy czy modelki) z jakimkolwiek innym zajęciem. Kreatywnym lub nie.

Możesz spokojnie zacząć działać bez konieczności opłacania składek na ZUS. Oszczędzając 1300 złotych miesięcznie, w skali roku OSZCZĘDZAJĄC 15 600 złotych. Pomnóż proszę tę kwotę przez liczbę lat będziesz prowadzić firmę…

Szok – ile to pieniędzy na rozwój i inwestycje!

Aha, jeszcze jedna ważna rzecz. Wielu z nas (fotografów lub osób z branży kreatywnej) kombinuje z zawieszaniem działalności na czas przerwy sezonowej (gdy nie ma wielu zleceń). W modelu, który wybrałem nie ma takiej potrzeby.

ZUS nie zjada zapasów, które zbierzesz w trakcie sezonu. Nareszcie będziesz funkcjonować na rynku jak inne profesjonalne firmy. Będziesz też w stanie współpracować zarówno z firmami jak i osobami prywatnymi. Jest to najbardziej elastyczna forma działalności. Opowiem ci o niej w poradniku.

Jak korzystać z kursu?

KROK PO KROKU

Firmie fotograficznej bez ZUS przedstawiłem korzyści wynikające z działania jako spółka. Opowiadam też w jaki sposób zabrać się z ten temat. Co należy przemyśleć, jakie koszty wiążą się z przejściem na tę formę, jakie są koszty stałe, a także (co najistotniejsze) ile możesz dzięki temu zaoszczędzić.

Dowiesz się też: jak dokładnie zarejestrować swoją nową działalność, jakie dokumenty są do tego potrzebne (rozprawię się też z mitami na temat spółek – bo okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują), jakie mam pomysły  na emeryturę (nie tę głodową z ZUS)…

Moim zdaniem, poza oszczędnościami, najważniejsza kwestia to zabezpieczenie twojego majątku prywatnego. Spółka umożliwia takie rzeczy a jednoosobowa działalność gospodarcza niestety nie.

Własna firma fotograficzna bez ZUS

Kiedy zmieniałem formę działalności na spółkę to bałem się, że nie będę miał ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak istnieje fajna opcja by pozbyć się ciężaru ZUS zachowując jednocześnie prawo do “bezpłatnej”opieki zdrowotnej. Dla ciebie i twojej rodziny.

Super sprawą jest też większa profesjonalizacja firmy, którą niejako “wymusza” spółka. Dowiesz się wreszcie ile tak naprawdę zarabiasz.

Spis treści:

Bezpieczeństwo prywatnego majątku 

Drugi oddech… 

Firma fotograficzna bez ZUS 

Strach przed nieznanym 

Ubezpieczenie w ZUS za 50 złotych miesięcznie  

Mity na temat spółek 

Ruch pieniądza 

3 kroki rejestracji spółki

Pełna księgowość – koszty 

Jak znaleźć księgowego, czyli casting 

Podwójne opodatkowanie?

Problem z wypłacaniem pieniędzy?

Podział udziałów 

Co robią wspólnicy? 

Prezes spółki 

Sprawozdanie finansowe  

O wejściu na VAT 

Do jakich usług poza fotografią i filmowaniem nada się jeszcze spółka? 

Co z kasą fiskalną? 

Podpisywanie umów 

Zatrudnianie pracownika w spółce 

Zakończenie 

Spółka w Pigułce, czyli podsumowanie tego co musisz wiedzieć?

Informacje o kursie

  • Wykłady 1
  • Quizy 0
  • Czas trwania 2 godziny
  • Studenci 19
  • Możliwość oceny Tak

Opinie

Średnia ocena

5
Na podstawie 1 oceny

Szczegółowa ocena

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

    Dodało mi to sporej odwagi

    Spółka z o.o. to pewien kosmos dla mnie. Kosmos to wielka niewiadoma a gdy czegoś nie wiem to się tego boje. Samo przeczytanie Firma Fotograficzna Bez Zus dodało mi nadziei, że jest rozwiązanie. Po webinarce Jacka czułem, że założenie spółki jest realne ale zobaczyłem też, że Jacek tak naprawdę trochę tym żyje. Z kolei dzięki grupie dla osób, które zakupiły FFB Zus, poczułem, że uczestniczy w tym więcej osób i jest wsparcie. Dodało mi to sporej odwagi. To ważne bo sam zapewne bym nie podjął tak ważnej decyzji jak pożegnanie się z JDG. Jeden z moich ulubionych fragmentów z tekstów Jacka to: "Nie znoszę kombinatorstwa" :) Bo prowadzenie spółki tak naprawdę nie generuje chęci kombinowania. Wszystko jest na legalu i to jest super!!! Dziękuje Jacku za podzielenie się swoimi bezcennymi doświadczeniami. Pozdrawiam serdecznie Karol

Hej to my. Kasia i Jacek Siwko. Jesteśmy fotografami, Niezłymi Aparatami i rodzicami super trójki – chociaż pewnie powinniśmy zaczynać od tej ostatniej informacji. Fotografowanie ślubów ułatwia nam prowadzenie życia o jakim zawsze marzyliśmy. Łączymy to co nas pasjonuje z pracą zawodową. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię do realizowania własnych marzeń dzięki pracy fotografa ślubnego.

189 zł

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *