Odwieczne pytanie fotografów: jaki obiektyw kupić, co się bardziej opłaca? Zoom – dający większą swobodę czy jednak jasny obiektyw stało-ogniskowy?

Fleszem po oczach – audycja powstała jako odpowiedź na pytania odbiorców mojego newslettera dla fotografów.

Temat miesiąca na Fotopolis. Zoom czy stało-ogniskowy obiektyw – jaki wybrać do fotografii ślubnej i sesji rodzinnych? Inwestowanie w sprzęt, kiedy i jakie obiektywy kupić? Jasność obiektywu i szybkość autofokusa ma przy fotografii ślubnej i rodzinnej ogromne znaczenie. Temat pojawił się przy okazji pytań od portalu Fotopolis. Cieszę się, że mogłem zabrać głos w tej dyskusji obok tak znaczących fotografów ślubnych.

Na blogu Niezłych Aparatów pojawiło się zestawienia najlepszych zdjęć miesiąca (wśród fotografów tagujących swoje zdjęcia na Instagramie #niezleaparaty).

Porozmawiamy w tym odcinku o tym jak w łatwy sposób znaleźć sobie swoją własną niszę w fotografii, coś w czym nie będziemy mieć dużej konkurencji i dzięki czemu odróżnimy się od konkurencji. Przykład: fotografia lifestyle (dawniej fotografia rodzinna), fotografia sensualna (dawniej sesje kobiece, fotografia buduarowa), sesje miłosne (dawniej: sesje narzeczeńskie, zaręczynowe, rocznicowe, dla par etc.) Reklama w oldskulowym stylu, lokalnie w sklepach. Bez internetu dla kogo? Jak znaleźć klientów na zdjęcia rodzinne? Poza tym porozmawiamy o tym jak podnieść ceny za zdjęcia, bez podnoszenia ceny, jak zarabiać więcej na fotografii, jak pisać maile do klientów pytających o dostępność terminu. I oczywiście: temat elektryzujący fotografów, czyli targi foto wideo w Łodzi 2018.

Leave A

Comment